Με ...λίγο Γκόμεζ και ...πολύ Σαφράνοβιτς, 3-1 ο ΠΑΟΚ

0
Παντελής Λώλης
24/09/2017 • 00:03
Με κορυφαίο τον περσινό MVP του πρωταθλήματος Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς και με τον Γκόμεζ να προφυλάσσει τον ώμο του ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 σετ την πρωταθλήτρια Σερβίας Βοϊβοντίνα στο PAOK Sports arena της Θεσσαλονίκης.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε το παιχνίδι με τουςΚωνσταντινίδη, Σακόγλου, Παπαγγελόπουλο, Πελεκούδα, Βαλκίερς, Σαφράνοβιτς και Γκιόν. Ο Ολλανδός έδειξε ικανοποιητικά στοιχεία ειδικά στα πρώτα σετ. Ο Βάλκιερς έδειξε ποιότητα σε όσα λεπτά χρησιμοποιήθηκε από τον Ελγκέτα ενώ εκτός αγώνα έμεινε ο Παπαδημητρίου με πρόβλημα στο δάκτυλο.
14/12/2017 • 05:54

Νοοτροπία νικητή και στόχο τα γκολ έχουν απόψε Άγιαξ και Λάτσιο (video)

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται ο Άγιαξ. Απόψε είναι το μεγάλο φαβορί για την νίκη με την Εξέλσιορ να προσπαθεί πιθανότατα για μια ανταγωνιστική παρουσία ψάχνοντας το γκολ. Το προβάδισμα της Χέρακλες μπορεί να το αμφισβητήσει η πεισματάρα Σπάρτα Ρότερνταμ.

13/12/2017 • 09:13