04/11/2017 • 23:05
Άρης, γυναίκες
04/11/2017 • 22:58

Με Σιμόν 3-0 ο πολυφωνικός Άρης τον Αίαντα

Έλαμψε η Κουβανή Σιμόν στην πρώτη της εμφάνιση με τον Άρη με την ομάδα του Σολκίδη να βγαίνει νικήτρια με 3-0 σετ (25-15, 25-15, 25-16) από τον «εμφύλιο» της πόλης με τον Αίαντα.

Ηρακλής Χαλκίδας
04/11/2017 • 22:54

Νόμος Νικολάκη, 3-1 η Κηφισιά

Ο Νικολάκης επέστρεψε και η Κηφισιά νίκησε. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων με super τον αρχηγό της, Δημήτρη Νικολάκη που επέστρεψε, επικράτησε 3-1 σετ (27-25, 19-25, 25-21, 25-20) τον Ηρακλή Χαλκίδας στην δεύτερη στροφή της Volleyleague.

Πανναξιακός
04/11/2017 • 22:53

Χωρίς Μπράουν αλλά με Διώτη ο Πανναξιακός

Με την Μπράουν στον πάγκο (πρόβλημα στο γόνατο) αλλά με τη Διώτη να κάνει σπουδαίο ματς (22 π.) ο Πανναξιακός νίκησε 3-1 σετ (23-25, 25-11, 25-21, 25-18) το μαχητικό Μαρκόπουλο. Ήταν το τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για την ομάδα του Πανναξιακού που την επόμενη εβδομάδα έχει ντέρμπι Κυκλάδων με τον ΑΟ Θήρας.

Ηρακλής - Φοίνικας
04/11/2017 • 22:38
ΑΟ Θήρας
04/11/2017 • 22:31

Με Μεταξά 100%, 3-0 ο ΑΟ Θήρας

Με τη Ναταλία Μεταξά να κάνει αψεγάδιαστο ματς ο ΑΟ Θήρας επικράτησε 3-0 σετ (25-12, 25-14, 25-20) του Ηρακλή Κηφισιάς και πρόσθεσε το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο στο βαθμολογικό του σακούλι στην Volleyleague Γυναικών.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
04/11/2017 • 22:29

Αψεγάδιαστος ο Ολυμπιακός, σε 65΄ «σκούπισε» τον Εθνικό

Με ρεκόρ χαμένων πόντων, μόλις 40 (47 η προηγούμενη επίδοση το 2002-2003), ο Ολυμπιακός σε μια ώρα και πέντε λεπτά «σκούπισε» με 3-0 σετ (25-12, 25-12, 25-16) τον ανήμπορο να αντιδράσει Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αλάνθαστοι στην επίθεση.

ΣΤΟ ΦΙΛΕ
31/10/2017 • 20:19

"ΣΤΟ ΦΙΛΕ" με νέο πρωτάθλημα

Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης βάζουν κάτω τα δεδομένα για το νέο πρωτάθλημα της Volley League και πιάνουν... κουβεντούλα "ΣΤΟ ΦΙΛΕ" του novasports.

Φοίνικας - ΠΑΟΚ
31/10/2017 • 17:20

Δικαίωση Φοίνικα, πέρασε στο F4 του League Cup

Και με τη βούλα Φοίνικας Σύρου στο Final four του League Cup. Οι Συριανοί οριακά κέρδισαν και στα χαρτιά τον Ηρακλή Χαλκίδας και προκρίθηκαν και τυπικά στην διοργάνωση που θα διοργανώσουν οι ίδιοι τέλη Ιανουαρίου.

Η καλύτερη ομάδα της 2ης αγωνιστικής
30/10/2017 • 23:17

Με πασαδόρο την Αμερικανίδα Σπικτς των Μακεδόνων, διαγώνια την Λιάγκη της Ηλιούπολης, κεντρικές την Μεταξά του ΑΟ Θήρας και την Μπράουν του Πανναξιακού, ακραίες την Τοτσίδου της Ηλιοπύπολης και την Χολστ των Μακεδόνων και λίμπερο την Κονόμη του Ολυμπιακού συγκροτείται η καλύτερη ομάδα της 2ης αγωνιστικής για την Volleyleague.

Παμβοχαϊκός-Ολυμπιακός
30/10/2017 • 21:13

"Προπόνηση' στο Βραχάτι για τον Ολυμπιακό

Με τον Πολωνό Ντρίζγκα να οργανώνει, τον Φινλανδό Οιβάνεν να σερβίρει (5 άσσοι) και την επίθεση του Ολυμπιακού να γράφει 52% αποτελεσματικότητα ο Ολυμπιακός πέρασε πανεύκολα με 3-0 σετ (25-18, 25-14, 25-16) από το Βραχάτι.

21/11/2017 • 12:30