12/11/2017 • 20:45
Εθνικός-Ολυμπιακός
12/11/2017 • 08:25

"Ερυθρόλευκος" ο Πειραικός "εμφύλιος"

Το φαβορί, ο Ολυμπιακός, όπως αναμενόταν, επικράτησε με 3-0 σετ (25-22, 25-15, 25-21) στον Πειραϊκό "εμφύλιο" του Εθνικού στο κλειστό του Εσπέρου στην Καλλιθέα.

Ηρακλής Χαλκίδας
12/11/2017 • 08:17

Από το κέντρο η Χαλκίδα, 3-2 την Παναχαϊκή

Με μπροστάρηδες τους δύο κεντρικούς της, Χαραλαμπίδη και Τσολάκο και με 12 άσσους ο Ηρακλής Χαλκίδας νίκησε 3-2 σετ (25-15, 22-25, 25-14, 27-29, 15-11) την Παναχαϊκή μετά από συναρπαστικό αγώνα.

ΑΟ Θήρας
11/11/2017 • 23:32

«Αφεντικό» στις Κυκλάδες ο ΑΟ Θήρας

Με σούπερ Μέρκοβα ο ΑΟ Θήρας πήρε το πρώτο ντέρμπι των Κυκλάδων στην φετινή Volleyleague. Η ομάδα της Σαντορίνης στο γεμάτο κλειστό γυμναστήριο της Νάξου επικράτησε 3-0 σετ (25-19, 25-15, 25-23) τον Πανναξιακό που είχε άλυτα προβλήματα στην υποδοχή.

Εθνικός - Νίκη
11/11/2017 • 23:26

«Διπλό» η Νίκη στην Αλεξανδρούπολη

Δύο στα δύο και πάλι σε τάι μπρέικ για τη Νίκη Αιγινίου. Η ομάδα του Στράντζαλη μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού πήρε νέο δίποντο με 3-2 σετ (22-25, 25-12, 25-16, 18-25, 15-12), αυτή τη φορά στην Αλεξανδρούπολη επί του Εθνικού.

Κόρινθος, πανηγυρική
11/11/2017 • 20:47

Ιστορική νίκη για την Κόρινθο στο Μαρκόπουλο

Με 24 πόντους της Αμερικανίδας Γέιζελ και με το Μαρκόπουλο να κάνει 12 περισσότερο λάθη (26-38) η Κόρινθος πανηγύρισε στα Μεσόγεια με 3-1 σετ (21-25, 25-21, 25-21, 25-20) την πρώτη ιστορική νίκη στην Volleyleague μετά από 4 αγωνιστικές.

Ο Μπέλλος του Παναθηναϊκού
11/11/2017 • 20:00

«Αγρίεψε» με Μπέλο ο Παναθηναϊκός

Με ...bello τον Μπέλο και με 83% αποτελεσματικότητα στην επίθεση ο Παναθηναϊκός χρειάστηκε 70 λεπτά για να φθάσει στην πρώτη του νίκη στην Volleyleague κόντρα στον Ηρακλή μπροστά σε 300 φίλους του στο Μετς.

Άρης Ηρακλής
11/11/2017 • 19:34

Πέρασε από την Κηφισιά ο Άρης

Με τοπ σκόρερ την Γαλλίδα Χουντιμά (20π., 17/26 επ., 3 μπλοκ), ο Άρης πέρασε διά περιπάτου με 3-0 σετ (25-20, 25-16, 25-14) το εμπόδιο του Ηρακλή Κηφισιάς στο Ζηρίνειο μπροστά σε 200 φίλους του αθλήματος.

Νίκη με Χίπε ο Ολυμπιακός.
11/11/2017 • 18:37

Με Χίπε, 3-0 ο αήττητος Ολυμπιακός

Χωρίς να χάσει σετ για 3ο ματς, ο Ολυμπιακός παρέμεινε αήττητος στην Volleyleague και υποχρέωσε τους Μακεδόνες στην πρώτη ήττα μετά από 3 νίκες.