Μακεδόνες Αξιού
    Ηλιούπολη, βόλεϊ γυναικών, πανηγυρική
    25/03/2017 • 20:06

Αντίο με νίκη για την Ηλιούπολη, 3-2 τους Μακεδόνες

Με νίκη δύο πόντων που την έφερε στην 7η και καλύτερη θέση στην ιστορία της έκλεισε τη χρονιά στην Α1 γυναικών η Ηλιούπολη. Η ομάδα της Λυκογιάννη επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 23-25, 25-18, 25-19, 18-16) των μαχητικών Μακεδόνων Αξιού με την φιλοξενούμενη να μπαίνει στην πρώτη εξάδα με τον βαθμό που πήρε.

Πανναξιακός
    11/03/2017 • 18:43

Με φόρα Κυπέλλου ο Πανναξιακός, 3-1 τους Μακεδόνες

Παρέμεινε στο κυνήγι της δεύτερης θέσης ο Πανναξιακός ο οποίος με την φόρα από τον τελικό Κυπέλλου επικράτησε με 3-1 σετ (25-18, 23-25, 25-11, 25-14) των Μακεδόνων Αξιού στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών.

Παναθηναϊός-Μακεδόνες Αξιού
    15/02/2017 • 19:37
    Μαρκόπουλο-Μακεδόνες Αξιού
    12/02/2017 • 00:13

Οι Μακεδόνες προσπέρασαν το Μαρκόπουλο

Στις λεπτομέρειες οι Μακεδόνες νίκησαν 3-0 σετ (26-24, 25-23, 27-25) το Μαρκόπουλου στα Μεσόγεια και με το «τρίποντο» αυτό έφτασαν τους 26 βαθμούς (6η θέση) αφήνοντας πίσω τον αντίπαλο τους στους 25 βαθμούς (7η θέση).

Μακεδόνες Αξιού-Ολυμπιακός
    04/02/2017 • 23:03
    Πανναξιακός
    03/12/2016 • 22:42

Με σερβίς και Φρέσκο τρίποντο ο Πανναξιακός

Με τρίποντο πέρασε από την δύσκολη έδρα των Μακεδόνων ο Πανναξιακός. Η ομάδα του Ρούση με όπλο το σερβίς (Οικονομίδου) και έχοντας σε πολύ καλή μέρα την Φρέσκο νίκησε με 3-1 σετ (25-20, 22-25, 25-11, 25-18) και παρέμεινε στα ψηλά βαθμολογικά σκαλοπάτια.

Μαρκόπουλο
    19/11/2016 • 21:47

Προσπέρασε τους Μακεδόνες το Μαρκόπουλο

Με τρίποντο με 3-1 σετ (23-25, 29-27, 25-18, 25-14) πέρασε από τους Μακεδόνες το Μαρκόπουλο που σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη, ενώ ταυτόχρονα υποχρέωσε τους Μακεδόνες στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα τη φετινή σεζόν.

Ολυμπιακός, γυναίκες
    12/11/2016 • 22:57

Είχε λύσεις ο Ολυμπιακός, 3-0 τους Μακεδόνες

Πιέστηκε μόνο στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός από πιο έμπειρος και με ποιοτικότερες λύσεις κατάφερε να νικήσει τους Μακεδόνες Αξιού με 3-0 σετ (25-14, 25-22, 25-16) και να φθάσει στην 4η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ γυναικών.

09/11/2016 • 23:13

18/10/2017 • 12:27