Ηλιούπολη ΓΣ
    Οι παίκτριες του Ολυμπιακού
    24/09/2017 • 12:25

"Ξεμούδιασε" ο Ολυμπιακός

Χωρίς την Γερμανίδα ακραία Πολ που συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, την Κατερίνα Γιώτα (μικροπρόβλημα τραυματισμού στη μέση) και την Αλίκη Κωνσταντινίδου ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 σετ (25-14, 25-13, 25-17, 25-21) την Ηλιούπολη στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μ.Μερκούρη» στο Ρέντη.

Η ομάδα της Ηλιούπολης
    23/08/2017 • 11:04

Η νέα Ηλιούπολη έβαλε μπροστά τις μηχανές

Με νέο προπονητικό team την Πηνελόπη Μπλάμη και τον Γιώργο Κερκίνη, με αρχηγό την Σία Τοτσίδου και με βλέψεις ακόμη και για πρώτη τετράδα, ξεκίνησε χθες την προετοιμασία της η Ηλιούπολη.

Τοτσίδου-Καβαθά
    01/08/2017 • 14:40

"Πακέτο" Τοτσίδου-Καβαθά στην Ηλιούπολη

Σημαντικές μεταγραφικές κινήσεις για την Ηλιούπολη. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων ενισχύεται τη νέα περίοδο με τη προσθήκη της ακραίας Σίας Τοτσίδου αλλά και της κεντρικής Άννας Καβαθά.

Ηλιούπολη, βόλεϊ γυναικών, πανηγυρική
    25/03/2017 • 20:06

Αντίο με νίκη για την Ηλιούπολη, 3-2 τους Μακεδόνες

Με νίκη δύο πόντων που την έφερε στην 7η και καλύτερη θέση στην ιστορία της έκλεισε τη χρονιά στην Α1 γυναικών η Ηλιούπολη. Η ομάδα της Λυκογιάννη επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 23-25, 25-18, 25-19, 18-16) των μαχητικών Μακεδόνων Αξιού με την φιλοξενούμενη να μπαίνει στην πρώτη εξάδα με τον βαθμό που πήρε.

Οι παίκτριες της Ηλιούπολης πανηγυρίζουν
    18/02/2017 • 23:50
    Ηλιούπολη, βόλεΪ γυναικών, πανηγυρική
    12/02/2017 • 00:11

"Σίφουνας" η Ηλιούπολη, 3-0 την ΑΕΚ

Στο ρελαντί η Ηλιούπολη πέρασε ατσαλάκωτη με 3-0 σετ (25-09, 25-17, 25-17) το εμπόδιο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια και πλέον είναι στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη.

Κάταλιν Κις
    08/12/2016 • 21:01
    Μαρκόπουλο, βόλεϊ γυναικών, πανηγυρική
    03/12/2016 • 23:42

Δύσκολα το Μαρκόπουλο με την Ηλιούπολη

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1 σετ (27-29, 25-21, 25-10, 26-24) το Μαρκόπουλο νίκησε την Ηλιούπολη σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα ματς της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Ο Πετρούνιας στο Ηλιούπολη-Ολυμπιακός
    28/11/2016 • 21:47

Ο Πετρούνιας είδε Ηλιούπολη-Ολυμπιακός

Έναν φίλο Ολυμπιονίκη κέρδισε από την Κυριακή το ελληνικό βόλεϊ. Ο "άρχοντας των κρίκων" στο Ρίο, ο Λευτέρης Πετρούνιας, βρέθηκε την Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό της Ηλιούπολης για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση της Ηλιούπολης κόντρα στον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός γυναίκες
    27/11/2016 • 19:50

Τρίποντο στην Ηλιούπολη ο Ολυμπιακός

Με χαρακτηριστική άνεση στα δύο πρώτα σετ και με πίεση μόνο στο τρίτο ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα με 3-0 σετ (25-11, 25-08, 25-23) το εμπόδιο της Ηλιούπολης εκτός έδρας. Μοναδική σετ που χρίζει περιγραφής είναι το τρίτο.

Ηλιούπολη - ΑΕΚ
    20/11/2016 • 20:51

"Καθαρό" 3-0 της Ηλιούπολης επί της ΑΕΚ

Με πασέρ την Λάβδα αντί της απούσας Γκλιγκόροβιτς η Ηλιούπολη πέρασε ένα άνετο απόγευμα κόντρα στην γεμάτη προβλήματα ΑΕΚ που κάθε αγωνιστική μετράει αντίστροφα για τον υποβιβασμό της. Η Ηλιούπολη επικράτησε 3-0 σετ (25-11, 25-23, 25-12) φθάνοντας τις δύο νίκες σε έξι αγωνιστικές.

Κάταλιν Κις
    23/06/2016 • 00:38
    Οι παίκτριες της ΑΕΚ πανηγυρίζουν την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου
    04/03/2016 • 23:18

Τελικός μετά από 3 χρόνια

Τελικώς, τελικός για την ΑΕΚ. Τρία χρόνια μετά την τελευταία αποτυχημένη απόπειρα κατάκτησης του τίτλου με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στη Σαντορίνη η Ένωση επιστρέφει σε τελικό Κυπέλλου επικρατώντας 3-1 σετ (27-25, 23-25, 25-18, 25-7) της Ηλιούπολης που φεύγει με ψηλά το κεφάλι από την πρώτη της συμμετοχή σε φάιναλ φορ Κυπέλλου.

Ηλιούπολη
    24/01/2016 • 22:22

Άνετο 3-0 για την Ηλιούπολη

Στο ρελαντί η Ηλιούπολη έβαλε άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο σακούλι της επικρατώντας άνετα 3-0 σετ (25-7, 25-12, 25-16) του Φιλαθλητικού Λαρισαϊκού για τη 14η αναμέτρηση του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Πανηγυρική ΑΕΚ, βόλεϊ γυναικών
    10/01/2016 • 21:35

Τρίποντο η ΑΕΚ, 3-1 την Ηλιούπολη

Με 17 πόντους της Ιβάνοβα η ΑΕΚ νίκησε στην Ηλιούπολη 3-1 σετ (25-23, 25-23, 17-25, 25-21 ) την γηπεδούχο ομάδα στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ γυναικών.

18/10/2017 • 12:27