ΟλυμπιακόςΑΕΚΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚΠανιώνιοςΞάνθηΠλατανιάςΑτρόμητοςΠΑΣ ΓιάννιναΑ.Ο. ΚέρκυραΠαναιτωλικόςΑστέρας ΤρίποληςΑΕΛΛεβαδειακόςΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΠαναθηναϊκός SuperfoodsΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΆρηςΗρακλήςΟΦΗBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
18/02/2018 • 20:44
Καζρί, Ρεν
12/02/2018 • 00:11

Η άμυνα έδωσε τη νίκη στη Ρεν (video)

Σπουδαία νίκη στην έδρα της Λιόν πέτυχε η Ρεν η οποία στηριζόμενη στην εξαιρετική της ανασταλτική λειτουργία υποχρέωσε τους γηπεδούχους στην τρίτη διαδοχική ήττα στο Σαμπιονά, για πρώτη φορά μετά το Δεκέμβριο του 2015. Ο Καζρί στο 5ο και ο Λέα Σιλίκι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 2-0.

Η Λίον νίκησε δύο φορές τη Μονακό με το ίδιο σκορ 3-2. Εντός στον πρώτο γύρο και στο Μόντε Κάρλο για το κύπελλο
04/02/2018 • 08:25

Γκολ σε Βέλγιο, Λίβερπουλ, Μονακό και Ούντινε. Προβάδισμα με κίνητρο για το Αμβούργο

Παραγωγικά αναμένονται τα ντέρμπι στη Βιέννη, στο Λίβερπουλ, στο Μονακό - όπου η Λιόν μπορεί να πάρει περισσότερα σε έναν γρήγορο ρυθμό - αλλά και το ματς στις Βρυξέλλες. Δύσκολες αποστολές έχουν η Μίλαν και η πρωτοπόρος του Τουρκικού πρωταθλήματος Μπουγιουκσεχίρ.

30/01/2018 • 09:20
    Μπορντό-Λιόν
    28/01/2018 • 20:18
    Ναμπίλ Φεκίρ, Λιόν
    22/01/2018 • 17:14

Φεκίρ: «Στόχος μας το Τσάμπιονς Λιγκ»

Χαμηλούς τόνους σε σχέση με τους στόχους της Λιόν τη φετινή σεζόν προσπάθησε να κρατήσει ο Ναμπίλ Φεκίρ, παρά την αισιοδοξία που εύλογα δημιούργησε η εντός έδρας νίκη επί της Παρί Σεν Ζερμέν (2-1) την Κυριακή.

Λιόν-Παρί Σεν Ζερμέν
    22/01/2018 • 00:11

Νίκη η Λιόν, μοιραίος ο Ντάνι Άλβες (video)

Σε σπουδαίο ντέρμπι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Λιόν επικράτησε με 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν και μείωσε στους 8 βαθμούς την απόστασή της από την κορυφή όπου και βρίσκεται η ομάδα του Έμερι.

Λιόν-Μαρσέιγ
    18/12/2017 • 00:02

«Αφεντικό» η Λιόν στο ντέρμπι

Η Λιόν ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του Σαμπιονά, επικρατώντας 2-0 της Μαρσέιγ στο «Γκρουπάμα Στέιντιουμ».

Οι παίκτες της Λιόν πανηγυρίζουν
    26/11/2017 • 18:49

Η Λιόν διέσυρε 5-0 εκτός τη Νις!

Δεν σταματάει να μοιράζει πεντάρες η Λιόν, η οποία σημείωσε την τρίτη στα τελευταία πέντε ματς. Αυτή τη φορά κόντρα στη Νις και μάλιστα εκτός έδρας.

Αστυνομία
    20/10/2017 • 15:21

Ερευνα της αστυνομίας για τα επεισόδια στο Εβερτον-Λιόν

Σε εξέλιξη βρίσκεται έρευνα της αστυνομίας του Λίβερπουλ για τα επεισόδια, στη χθεσινή ήττα (2-1) της Έβερτον από τη Λιόν για το Europa League, και συγκεκριμένα για τον οπαδό, που με το παιδί του στην αγκαλιά (!), προσπάθησε να χτυπήσει παίκτες της γαλλικής ομάδας.

Φίλος της Έβερτον επιτέθηκε στον Λόπες
    20/10/2017 • 11:57
    Ο Μέμφις Ντεπάι
    14/10/2017 • 17:20

Ντεπάι: «Θα παίξω στην Ρεάλ»

Σίγουρος ότι θα φορέσει την φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης, εμφανίστηκε ο Μέμφις Ντεπάι, στην διάρκεια συνέντευξης, που παραχώρησε στην ολλανδική εφημερίδα, «De PSV-Supporter».

Λιόν-Ντιζόν
    23/09/2017 • 23:30

Εντυπωσιακή "ζημιά" στη Λιόν η Ντιζόν (video)

Παλικαρίσιος βαθμός παραμονής στην κατηγορία για την εξαιρετική Ντιζόν απέναντι στην αποκαρδιωτική αμυντικά Λιον. Θεαματικό 3-3 σε 66 λεπτά παιχνιδιού στο Παρκ Ολιμπίκ Λιονέ.

Έντισον Καβάνι
    17/09/2017 • 23:53
    Παρί Σεν Ζερμέν
    17/09/2017 • 08:25

Όργια στο Παρίσι

Ο Ισίδωρος Πρίντεζης γράφει στο προσωπικό του blog για την εκκίνηση της Παρί Σεν Ζερμέν στο εφετινό γαλλικό πρωτάθλημα και τα ρεκόρ των πρωτευουσιάνων.

22/02/2018 • 10:19