Εύκολο απόγευμα για τη Σαρλερουά

Η Σαρλερουά δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Βάρεγκεμ την οποία νίκησε 4-0 στην έδρα της.
26/12/2017 • 20:50
Σαρλερουά

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Ρεζαέι ενώ ένα λεπτό πριν είχε αποβληθεί ο Βάλς. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 27ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με εννιά παίκτες λόγω αποβολής του Ολαγίνκα και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Χέντρικς σκόραρε για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Τάινμοντ πέτυχε το 3-0 στο 68ο λεπτό ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντεσολέιλ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Με αυτή τη νίκη η Σαρλερουά έφτασε τους 42 βαθμούς και παρέμεινε δεύτερη ενώ η Βάρεγκεμ έμεινε στους 20 πόντους και τη 14η θέση.
20/01/2018 • 07:26

Σε μονόδρομο επιτυχίας Άρσεναλ, Άστον Βίλα. Πιθανές οι εκπλήξεις στα "Χάϊλαντς" (video)

Ενδιαφέροντα παιχνίδια με ορατό το ενδεχόμενο της έκπληξης γίνονται σήμερα για το κύπελλο Σκωτίας. Στην Αγγλία η Άρσεναλ΄και η Άστον Βίλα έχουν στενότερα περιθώρια για απώλειες. Στις χαμηλότερες κατηγορίες όπως και στα πρωταθλήματα της Ολλανδίας και του Βελγίου ποντάρουμε στα παραγωγικά ματς.

17/01/2018 • 16:58