Διπλό οι Χαρίσης, Κίτσιου στις Βρυξέλλες!

Κώστας Δούκας
20/08/2017 • 17:49
Ο Λέζεαρ της Αντερλεχτ
Με τον Χάρη Χαρίση (συμμετοχή στο πρώτο γκολ) και τον Στέλιο Κίτσιου να παίζουν σε όλο το παιχνίδι (ο Γούτας έμεινε στον πάγκο), η Σιντ Τρούιντεν νίκησε 3-2 την Αντερλεχτ στις Βρυξέλλες και μάλιστα με ανατροπή!

Τιμωρός των πρωτευουσιάνων ήταν ο πρώην παίκτης τους ο Λέζεαρ, ο οποίος σημείωσε ένα γκολ και έδωσε και μια ασίστ. Ο Χάρης Χαρίσης είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ, ενώ έχασε και μια φοβερή ευκαιρία για να σημειώσει και εκείνος κάποιο τέρμα. Η Αντερλεχτ που είναι εμφανές ότι βρίσκεται σε κρίση, άνοιξε το σκορ στο 18', αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Μπολί ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1 στο 66', ενώ είχε προηγηθεί το 1-2 από τον Λέζεαρ. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Τεόντορτσικ τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.