Διπλό οι Χαρίσης, Κίτσιου στις Βρυξέλλες!

Κώστας Δούκας
20/08/2017 • 17:49
Ο Λέζεαρ της Αντερλεχτ
Με τον Χάρη Χαρίση (συμμετοχή στο πρώτο γκολ) και τον Στέλιο Κίτσιου να παίζουν σε όλο το παιχνίδι (ο Γούτας έμεινε στον πάγκο), η Σιντ Τρούιντεν νίκησε 3-2 την Αντερλεχτ στις Βρυξέλλες και μάλιστα με ανατροπή!

Τιμωρός των πρωτευουσιάνων ήταν ο πρώην παίκτης τους ο Λέζεαρ, ο οποίος σημείωσε ένα γκολ και έδωσε και μια ασίστ. Ο Χάρης Χαρίσης είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ, ενώ έχασε και μια φοβερή ευκαιρία για να σημειώσει και εκείνος κάποιο τέρμα. Η Αντερλεχτ που είναι εμφανές ότι βρίσκεται σε κρίση, άνοιξε το σκορ στο 18', αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Μπολί ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1 στο 66', ενώ είχε προηγηθεί το 1-2 από τον Λέζεαρ. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Τεόντορτσικ τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

"Οριακά" ντέρμπι σε Ρώμη Μαδρίτη. Καλές ιδέες στο Ηνωμένο Βασίλειο

Το ντέρμπι του Λονδίνου κι αυτό της Ρώμης είναι ανοιχτά όσο ποτέ άλλωτες τα τελευταία χρόνια με την Τόττεναμ και τη Λάτσιο σε ένα πιο γρήγορο τέμπο να δείχνουν πιο αξιόπιστοι. Προβάδισμα νίκης έχουν η Πϊτερμπορο, η Στρασμπούργκ και η Ρέϊντζερς απέναντι σε όχι τόσο εύκολες ομάδες.

08/11/2017 • 10:32