Κλαμπ Μπριζ
25/09/2017 • 00:51

Μόνη πρώτη η Κλαμπ Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Σαρλερουά με 2-1 και να βρεθεί μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.

24/09/2017 • 23:02

Άντερλεχτ
      23/09/2017 • 23:37

Το «γύρισε» η Άντερλεχτ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7΄ από το γκολ του Τελίν, η Άντερλεχτ κατάφερε να φέρει τα πάνω κάτω στα τελευταία 15 λεπτά και με τα γκολ των Στάνσιου (75΄) και Σπάιτς στο 81΄ να πάρει τη μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Μπέβερεν.

O Χάρης Χαρίσης
        23/09/2017 • 10:17

Αρέσει στους Γερμανούς ο Χαρίσης

Στο μετεγγραφικό στόχαστρο πέντε γερμανικών ομάδων φέρεται να έχει μπει τις τελευταίες ημέρες ο Χάρης Χαρίσης, μετά τις εφετινές του εμφανίσεις με τη φανέλα της Σιντ Τρούιντεν.

Ο Δημήτρης Γούτας
        20/09/2017 • 08:33

Πρόκριση με Γούτα για Σιντ Τρούιντεν!

Ο Δημήτρης Γούτας σκόραρε στην παράταση του ματς με την Ουντ Χέβερλε βοηθώντας την ομάδα του να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Βελγίου.

Ο Ρενέ Βάιλερ
          18/09/2017 • 18:27

Παρελθόν από την Αντερλεχτ ο Βάιλερ

Στην απόφαση να λύσουν τη συνεργασία τους με τον Ρενέ Βάιλερ κατέληξαν οι διοικούντες την Αντερλεχτ, μετά το κακό ξεκίνημα της ομάδας τη φετινή σεζόν.

Οι παίκτες της Γάνδης πανηγυρίζουν
          17/09/2017 • 23:12

Έσπασε το "ρόδι" η Γάνδη

Την πρώτη της νίκη στο βελγικό πρωτάθλημα πήρε η Γάνδη, που για την 7η αγωνιστική επικράτησε 2-0 της Οστάνδης εκτός έδρας. Έφτασε έτσι τους 6 βαθμούς, όσους και η Σταντάρ Λιέγης, που πήρε ισοπαλία στην έδρα της Έουπεν (1-1).

Πανηγυρισμοί Σιντ Τρούιντεν
          17/09/2017 • 19:16
          Ζούλτε Βάρεγκεμ
          17/09/2017 • 18:17

Ανατροπή και νίκη για Ζούλτε

Η Ζούλτε Βάρεγκεμ βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Μουσκρόν, αλλά τελικά με αντεπίθεση στο δεύτερο μέρος ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Σαρλερουά
          16/09/2017 • 23:23

Νέα γκέλα για τη Σαρλερουά

Η Σαρλερουά δεν μπόρεσε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική να πάρει τη νίκη καθώς έμεινε στο 2-2 κόντρα στη Βάασαλντ – Μπέβερεν.