Το έσωσε στο φινάλε η Ανόρθωση

30/09/2017 • 23:16
ΑΕΚ Λάρνακας-Ανόρθωση
Mε γκολ του Καμαρά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ανόρθωση έφυγε με 1-1 από τη Λάρνακα κόντρα στην ΑΕΚ, στο σημαντικότερο ματς της 6η αγωνιστικής στην Κύπρο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 77΄ με τον Φλοριάν Τολμές, ωστόσο η «κυρία» πήρε το βαθμό με το γκολ του Ντεμπά Καμαρά στις καθυστερήσεις (90+1΄) και διατήρησε το +4 από τη σημερινή αντίπαλό της. Η Ανόρθωση ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντάνιελ Πράνιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις (90+4΄).

Στις αναμετρήσεις για την 6η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Πάφος–Ερμής Αραδίππου          2-1
Ομόνοια–Ολυμπιακός Λευκωσίας   1-1
ΑΕΚ Λάρνακας–Ανόρθωση          1-1