«Καθάρισε» σε ένα δίλεπτο η Σάλκε

Χάρη σε ένα «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο η Σάλκε επιβλήθηκε 3-1 της Στουτγκάρδης και έκανε το 2/2 εντός έδρας στη Μπουντεσλίγκα.
10/09/2017 • 21:19
Σάλκε

Οι «Βασιλικοί μπλε» ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπενταλέμπ, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Ακολο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στην επανάληψη, ωστόσο, η ομάδα του Γκελζενκίρχεν επέστρεψε φουριόζα και με δύο γκολ από Νάλντο και Μπουργκστάλερ σε διάστημα δύο λεπτών (47’, 48’) «καθάρισε» την υπόθεση νίκη και επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών.