Ο Παναγιώτης Ρέτσος είναι έτοιμος για το ντεμπούτο του με την Μπάγερ Λεβερκούζεν και ο Χάικο Χέρλιχ έπλεξε το εγκώμιο του Έλληνα διεθνούς.

13/09/2017 • 15:41
Ο Σμέλτσερ
11/09/2017 • 19:02

Εκτός μάχης για περίπου δυο μήνες ο Σμέλτσερ

Ο 29χρονος Γερμανός αριστερός μπακ της Μπορούσια Ντόρτμουντ Μαρσέλ Σμέλτσερ υπέστη μερική ρήξη συνδέσμου στο δεξί αστράγαλο στο σαββατιάτικο ματς με τη Φράιμπουργκ (έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 30ο λεπτό) και θα μείνει εκτός δράσης για 6-8 εβδομάδες.

O Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι
11/09/2017 • 15:53

Κεραυνοί Ρουμενίγκε για Λεβαντόφσκι!

Σκληρή απάντηση στην κριτική που άσκησε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στη διοίκηση της Μπάγερν για την πολιτική της κατά τη μεταγραφική περίοδο έδωσε στον Πολωνό ο διευθύνων σύμβουλος της ομάδας Καρλ Χάιντς Ρουμενίγκε.

Διαμαντάκος
11/09/2017 • 00:39

Σούπερ Διαμαντάκος

Με γκολ και ασίστ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δημήτρης Διαμαντάκος χάρισε την Μπόχουμ την εκτός έδρας νίκη επί της Ντάρμσταντ στην Β’ Γερμανίας.

Σάλκε
10/09/2017 • 21:19
Χέρτα-Βέρντερ
10/09/2017 • 19:24

Μοιρασιά στο Βερολίνο

Στο 1-1 έμειναν Χέρτα και Βέρντερ Βρέμης στο Βερολίνο για την τρίτη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα.