Σούπερ Διαμαντάκος

Με γκολ και ασίστ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δημήτρης Διαμαντάκος χάρισε την Μπόχουμ την εκτός έδρας νίκη επί της Ντάρμσταντ στην Β’ Γερμανίας.
0
Αποστόλης Λάμπος
11/09/2017 • 00:39
Διαμαντάκος
Ο Δημήτρης Διαμαντάκος πραγματοποίησε την καλύτερη του φετινή εμφάνιση και βοήθησε την Μπόχουμ να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας στην Β’ Γερμανίας. Η Ντάρμσταντ προηγήθηκε με τον Σουλού στο 24ο λεπτό, αλλά υπολόγιζε χωρίς τον Έλληνα διεθνή.

Στο 81ο λεπτό ο Διαμαντάκος ισοφάρισε, ενώ πέντε λεπτά αργότερα με δική του ασίστ ο Κρούζε σκόραρε κάνοντας το 2-1 για την Μπόχουμ που έφτασε τους επτά βαθμούς. Αν μη τι άλλο μια εμφάνιση για τον Διαμαντάκο που θα ικανοποίησε ιδιαίτερα και τον Μίχαελ Σκίμπε.

24/05/2018 • 08:00

Στα όρια της επιβίωσης το ματς του Γκάβλε

Η Ντάλκουρντ βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικό πίνακα, χωρίς νίκη στο μεγάλο Σουηδικό πρωτάθλημα εδώ και επτά αγωνιστικές. Μόνον στην έδρα της παίρνει θετικά αποτελέσματα από το ξεκίνημα της σεζόν και η Έλφσμποργκ δεν πρόκειται να στηρίξει πολλά στο αμυντικό της παιχνίδι!

09/05/2018 • 16:07