Μπερίσο: «Κομβικό το χαμένο πέναλτι»

Ο Εντουάρντο Μπερίσο παραδέχτηκε πως το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση του «Άνφιλντ».
Θωμάς Ναλμπάντης
14/09/2017 • 10:32
Ο Εντουάρντο Μπερίσο
Ο Εντουάρντο Μπερίσο παραδέχτηκε πως το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση του «Άνφιλντ». Ο τεχνικός της Σεβίλλης συμπλήρωσε πως σημαντική ήταν και η βοήθεια που έδωσε ο Σαράμπια στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ώστε να φτάσουν οι Ανδαλουσιανοί στο τελικό 2-2.

Χαρακτηριστικά, ο τεχνικός της ισπανικής ομάδας τόνισε: «Το χαμένο πέναλτι της Λίβερπουλ μας βοήθησε να μπούμε και πάλι στο παιχνίδι. Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Σαράμπια μας βοήθησε να κρατήσουμε την μπάλα και να έχουμε καλύτερη τακτική».
24/09/2017 • 08:00

Η ουσία χρίζει το νικητή στο ντέρμπι του Σέφιλντ

Οι ανάγκες της Σπάρτα Πράγας, της Κλαμπ Μπριζ, της Μαρσέϊγ και του Άγιαξ να παίξουν αποτελεσματικά προκειμένου να πάρουν αυτό που θέλουν απέναντι σε αντιπάλους με επιθετικούς προσανατολισμούς είναι βέβαιο πως θα φέρουν ματς με έντονη πλοκή και παραγωγικότητα μπροστά στις δύο εστίες.