Έμεινε πίσω ο Ολυμπιακός, πάντα πρώτοι Παναχαϊκή, Ιωνικός

12/02/2017 • 22:17
Ιωνικός
  • shares
Στους 4 βαθμούς είδε να ανεβαίνει η διαφορά από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Λάρισας ο Ολυμπιακός Βόλου, μετά την εντός έδρας ήττα του με 0-1 από την Πύδνα Κίτρους για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Νίκες για Παναχαϊκή, Ιωνικό σε 3ο και 4ο όμιλο αντίστοιχα.

Στις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

ΑΟ Καρδίας-ΑΕ Ποντίων           3-0 α.α.
Καβάλα-Μακεδονικός Φούφα        1-1
Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας         1-0
Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης       3-0
Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1
Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς  0-1
Εορδαϊκός-Δόξα Προσκυνητών      2-1
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης
 
Βαθμολογία

1. Δόξα Δράμας         42
2. Απόλλων Καλαμαριάς  40
3. Λαγκαδάς            34
4. Νέστος Χρυσούπολης  27
5. Καμπανιακός         23
6. Ορφέας Puma Ξάνθης  22
7. Καβάλα              22
8. Απόλλων Παραλιμνίου 22
9. Νάουσα              21
10. ΑΟ Καρδίας         21
11. Αλμωπός Αριδαίας   20
12. Μακεδονικός Φούφα  19
13. Δόξα Προσκυνητών   14
14. Εορδαϊκός 2007     13
15. ΑΕ Ποντίων          5
* Η ΑΕ Ποντίων έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται. 
 
2ος όμιλος

Αστέρας Πετρίτη-Διαγόρας Σεβαστής               1-1 
ΑΕ Καραϊσκάκης-ΑΕ Ιστιαίας                      1-0 
Απόλλων Λάρισας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας          3-1 
Πιερικός-Αμβρακία Κωστακιών                     1-0 
Ρήγας Φεραίος-Εθνικός Φιλιππιάδας               1-0 
Ολυμπιακός Βόλου-Πύδνα Κίτρους                  0-1 
Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου                            0-3 
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Τηλυκράτης Λευκάδας 4-1 
 
Βαθμολογία

1. Απόλλων Λάρισας              44
2. Ολυμπιακός Βόλου             40
3. Πύδνα Κίτρους                37
4. Διαγόρας Σεβαστής            36
5. Καραϊσκάκης ΑΕ               36
6. Νίκη Βόλου                   36
7. Τηλυκράτης 2014              26
8. Ρήγας Φεραίος                22
9. Πιερικός                     20
10. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 20
11. Θεσπρωτός                   18
12. Εθνικός Φιλιππιάδας         16
13. Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας   14
14. Αμβρακία Κωστακίων          12
15. Αστέρας Πετρίτη             11
16. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας       9
 
3ος όμιλος

Παναρκαδικός-Αιολικός          1-1
Τσικλητήρας-Φωστήρας           1-2
ΠΑΟ Βάρδας-Δόξα Μεγαλόπολης    2-0
ΑΟ Χαλκίς-ΑΟ Θήβα              1-1
Παναχαϊκή-ΑΟ Ζευγολατιού       5-0
ΑΟ Λουτράκι-Αχαϊκή             2-1
Παναργειακός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-3
Ρεπό: ΑΕ Ερμιονίδας

Βαθμολογία

1. Παναχαϊκή                    39
2. Παμβουπρασιακός              31
3.  Ερμιονίδας ΑΕ               29 
4. Παναρκαδικός                 26
5. Φωστήρας Αθηνών              25
6. Θήβα                         23
7. ΑΟ Χαλκίς                    23
8. Αιολικός                     23
9. Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλου 19
10. ΑΟ Πύλου                    18
11. Αχαϊκή                      18
12. Δόξα Μεγαλόπολης            18
13. Λουτράκι ΠΑΟ                17
14. ΑΟ Ζευγολατιού              15
15. Παναργειακός                13
 
4ος όμιλος

Ερμής Ζωνιανών-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ  0-3
Ρόδος-Προοδευτική         0-1
Εθνικός-Ηλυσιακός         2-0
Ατσαλένιος-Θύελλα Ραφήνας 3-0
Τριγλία Ραφήνας-Εργοτέλης 2-2
Ιωνικός-Κηφισιά           2-1
Πανθηραϊκός-Ιάλυσος       13/2
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος
 
Βαθμολογία

1. Ιωνικός          36
2. Εργοτέλης        33
3. Ατσαλένιου ΠΟ    32
4. Άγιος Ιερόθεος   28
5. Εθνικός Πειραιά  28
6. Ερμής Ζωνιανών   26
7. Προοδευτική      26
8. Πανθηραϊκός      19
9. ΑΣ Ρόδος         19
10. Ιάλυσος         18
11. Τρίγλια Ραφήνας 17
12. Θύελλα Ραφήνας  15
13. Κηφισιάς ΑΕ     15
14. Ηλυσιακός       14
15. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ       13

26/09/2017 • 05:22