Ο Μάρκεθ γραφεί ιστορία.
15/11/2017 • 16:54

MotoGP Βαλένθια: Ο Μάρκεθ γράφει ιστορία

Η Michelin παρακολούθησε τη δραματική κορύφωση της δεύτερης χρονιάς της στο MotoGP, καθώς ο Μαρκ Μάρκεθ (Repsol Honda Team) πήρε το τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή.

Μάρκεθ
    12/11/2017 • 17:45

Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Μαρκέθ

Ο Μαρκ Μαρκέθ (Repsol Honda Team) κέρδισε τον τέταρτο Παγκόσμιο Τίτλο του στα MotoGP μετά τον τερματισμό του στην τρίτη θέση στην τελευταία διοργάνωση της χρονιάς στη Βαλένθια. Νικητής στον αγώνα ήταν ο συναθλητής του Ντάνι Πεντρόζα με δεύτερο τον Γιόχαν Ζάρκο (Monster Yamaha Tech 3).

Ο Μαρκ Μάρκεθ
      12/11/2017 • 08:08

MotoGP Βαλένθια: Pole position και… πτώση για τον Μαρκέθ

Όγδοη pole, 27η πτώση για Marquez! Ο Μαρκ Μάρκεθ (Repsol Honda) θα ξεκινήσει την τελευταία «μάχη» για να διεκδικήσει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα από την πρώτη θέση στην εκκίνηση, παρά την πτώση του στις κατατακτήριες δοκιμές.

Arpilia
        11/11/2017 • 08:08
          Moto GP
          03/11/2017 • 12:25

Η Ducati έκανε το 1-2 στη Μαλαισία

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο κέρδισε το Grand Prix της Μαλαισίας μπροστά από τον ομόσταυλο Χόρχε Λορένθο και διατηρεί τις ελπίδες του για τον τίτλο.

Ο Μαρκ Μαρκέθ
            30/10/2017 • 22:50

MotoGP Grand Prix Μαλαισίας

Η Honda κατακτά το δεύτερο συνεχόμενο τίτλο κατασκευαστών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα FIM MotoGP.

Νικητής ο Ντοβιτσιόζο.
              29/10/2017 • 15:22
                Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο
                29/10/2017 • 10:49

Έμεινε "ζωντανός" ο Ντοβιτσιόζο

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο κατέκτησε την καρό σημαία στην πίστα της Σεπάνγκ και παρέμεινε «ζωντανός» στη διεκδίκηση του εφετινού τίτλου στο MotoGP.

MotoGP Αυστραλία
                  23/10/2017 • 08:40

MotoGP Αυστραλία: Νικητής ο Μαρκέθ

Σε μία μάχη για τρεις ο Μαρκέθ κέρδισε τους Ρόσι (δεύτερος) και Βινιάλες (τρίτος) αλλά πάνω από όλα έφτασε κοντά στον τίτλο του 2017, όταν ο Ντοβιζιόσο έκανε το λάθος και τερμάτισε 13ος.

22/10/2017 • 10:33

Πιο κοντά στον τίτλο ο Μάρκεθ

Ο Μαρκ Μάρκεθ ήταν ο μεγάλος νικητής στο MotoGP της Αυστραλίας και αύξησε τη διαφορά του από τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο στους 33 βαθμούς, στη «μάχη» για τον εφετινό τίτλο του πρωταθλητή.

21/10/2017 • 12:48

MotoGP Αυστραλία: Ρίχνει το γάντι ο Μαρκέθ

Την 44η pole position στην καριέρα του (έβδομη για το 2017 και τέταρτη συνεχόμενη στην πίστα του Philip Island) πέτυχε ο Μαρκ Μαρκέθ. Δίπλα του ξεκινούν οι Μάβερικ Βινιάλες και Γιόχαν Ζάρκο. Ο Ντοβιζιόσο ξεκινά 11ος.

Τα ελαστικά βοήθησαν τον Ντόβι.
                        20/10/2017 • 09:54

MotoGP Γκραν Πρι Ιαπωνίας: Τα ελαστικά βοήθησαν τον Ντόβι

Τα ελαστικά Power Rain της MICHELIN βοήθησαν τον Αντρέα Ντοβιζιόσο (Ducati Team) και τον Μαρκ Μαρκέθ (Repsol Honda Team) να δώσουν μια μοναδική μάχη στο Motul Grand Prix της Ιαπωνίας, στο Motegi, με τον Ιταλό να παίρνει τη νίκη στον τελευταίο γύρο, έπειτα από ένα συναρπαστικό αγώνα του MotoGP.

21/11/2017 • 12:30