Εύκολα η Ρεάλ την Τενερίφη

Η Ρεάλ για την 20η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, νίκησε στην Μαδρίτη την Τενερίφη 89-76 και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Αργύρης Στεφανόπουλος
11/02/2018 • 21:35
O Φακούντο Καμπάτσο

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη ήταν ανταγωνιστική στο ξεκίνημα του αγώνα με τους Αμπρομάιτις και Τόμπεϊ να δίνουν σκορ και κατέφερε να κλείσει την πρώτη περίοδο με 21-18. Οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Καμπάτσο και Ρέγιες έδωσαν σκορ και η ομάδα του Λάσο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +9, 43-34. Η Ρεάλ κατέφερε στα μισά της τρίτης περιόδου να δώσει διψήφια τιμή στην διαφορά (60-49) και ουσιαστικά να τελειώσει πρόωρα την αναμέτρηση, αφού η Τενερίφη στο υπόλοιπο διάστημα δεν μπόρεσε να απειλήσει. Ο Φακούντο Καμπάτσο ήταν ο κορυφαίος του αγώνα με 15 πόντους, 8 ασίστ και 3 ριμπάουντ, με τους Κοζέρ και Κάρολ να σκοράρουν από 13 πόντους. Για την Τενερίφη, ο Τίμ Αμπρομάιτις είχε 21 πόντους και 17 πρόσθεσε ο Τόμπεϊ.
24/05/2018 • 08:00

Στα όρια της επιβίωσης το ματς του Γκάβλε

Η Ντάλκουρντ βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικό πίνακα, χωρίς νίκη στο μεγάλο Σουηδικό πρωτάθλημα εδώ και επτά αγωνιστικές. Μόνον στην έδρα της παίρνει θετικά αποτελέσματα από το ξεκίνημα της σεζόν και η Έλφσμποργκ δεν πρόκειται να στηρίξει πολλά στο αμυντικό της παιχνίδι!

09/05/2018 • 16:07