«Μονόδρομος» η νίκη για τον Άρη

Ο Άρης δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αβελίνο, για την έκτη αγωνιστική του Basketball Champions League (19:30 Novasports2HD).
Θωμάς Ναλμπάντης
14/11/2017 • 12:08
Οι παίκτες του Άρη
  • shares
Ο Άρης δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αβελίνο, για την έκτη αγωνιστική του Basketball Champions League (19:30 Novasports2HD). Οι «κίτρινοι» θέλουν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα, ώστε να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Ο Παναγιώτης Γιαννάκης δε θα έχει στη διάθεσή του τους Μπένσον και Βον, ενώ την τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή του Τσαϊρέλη. 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής:

Α’ Όμιλος 
Τρίτη 14/11 
21.30 Μούρθια-Μονακό Novasports2HD 

Τετάρτη 15/11 
19.30 Καρσίγιακα-Ενισέι 
21.30 Σάσαρι-Χάποελ Χολόν 
21.30 Όλντενμπουργκ-Γιουβέντους 

Βαθμολογία 
1. Μονακό 5-0 
2. Καρσίγιακα 4-1 
3. Όλντενμπουργκ 3-2 
4. Ενισέι 2-3 
5. Γιουβέντους 2-3 
6. Μούρθια 2-3 
7. Σάσαρι 1-4 
8. Χάποελ Χολόν 1-4 

Β’ Όμιλος 
Τρίτη 14/11 
19.00 Βέντσπιλς-Ορλαντίνα 
21.00 Λούντβιγκσμπουργκ-Γκαζιαντέπ 

Τετάρτη 15/11 
19.00 Νεπτούνας -ΠΑΟΚ Novasports 1HD 
21.30 Σαλόν-Τενερίφη 

Βαθμολογία 
1. Νεπτούνας 4-1 
2. Λούντβιγκσμπουργκ 4-1 
3. Τενερίφη 4-1 
4. Βέντσπιλς 3-2 
5. Γκαζιαντέπ 2-3 
6. Σαλόν 2-3 
7. ΠΑΟΚ 1-4 
8. Ορλαντίνα 0-5 

Γ’ Όμιλος 
Τρίτη 14/11 
19.00 Μπάνβιτ-Εστουντιάντες Novasports 3HD 
21.30 Βενέτσια-Μπαϊρόιτ 

Τετάρτη 15/11 
19.30 Ρόζα Ράντομ-Στρασμπούρ Novasports3HD 
21.30 ΑΕΚ-Ολίμπια Λιουμπλιάνα Novasports3HD 

Βαθμολογία 
1. Βενέτσια 4-1 
2. Μπαϊρόιτ 3-2 
3. Στρασμπούρ 3-2 
4. Εστουντιάντες 3-2 
5. Μπάνβιτ 3-2 
6. ΑΕΚ 2-3 
7. Ολίμπια 1-4 
8. Ρόσα Ράντομ 1-4 

Δ’ Όμιλος 
Τρίτη 14/11 
19.30 Νίμπουρκ-Οστάνδη 
19.30 Άρης-Αβελίνο Novasports2HD 
21.30 Ναντέρ-Ζιελόνα Γκόρα 

Τετάρτη 15/11 
21.00 Βόννη-Μπεσίκτας 

Βαθμολογία 
1. Μπεσίκτας 4-1 
2. Ναντέρ 4-1 
3. Αβελίνο 3-2 
4. Άρης 2-3 
5. Οστάνδη 2-3 
6. Ζιέλονα Γκόρα 2-3 
7. Νίμπουρκ 2-3 
8. Βόννη 1-4