Έγραψε ιστορία ο Γουέστμπρουκ (photo)

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ σημείωσε το 100ο triple double τις καριέρας του στην εκτός έδρας νίκη 119-107 των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ επί των Ατλάντα Χοκς.
Θωμάς Ναλμπάντης
14/03/2018 • 08:49
Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ
Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ σημείωσε το 100ο triple double τις καριέρας του στην εκτός έδρας νίκη 119-107 των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ επί των Ατλάντα Χοκς. Ο Αμερικανός παίκτης είχε 32 πόντους, δώδεκα ριμπάουντ και δώδεκα ασίστ σε 35,25 λεπτά παιχνιδιού. Επίσης, είχε ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και τέσσερα λάθη. Στους 21 πόντους σταμάτησε ο Καρμέλο Άντονι, ενώ 20 είχε ο Τζέραμι Γκραντ.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ ήταν ο Πρινς με 25 πόντους, ενώ ο Σρέντερ σταμάτησε στους 18. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ είχε πέντε πόντους, ένα ριμπάουντ, δυο ασίστ και δυο λάθη σε 18,32 λεπτά συμμετοχής στην αναμέτρηση. Αυτή ήταν η 41η εφετινή νίκη για την «αστραπή» σε σύνολο 70 αγώνων, ενώ από την άλλη πλευρά τα «γεράκια» γνώρισαν την 48η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 68 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Χοκς: Πρινς 25, Σρέντερ 18, Λι 13, Τέιλρ 12, Κόλινς 10, Γουάιτ ΙΙΙ 9, Μουσκάλα 7, Ντόρσεϊ 5, Ντέντμον 5, Κάβανο 3

Θάντερ: Γουέστμπρουκ 32, Άντονι 21, Γκραντ 20, Πάτερσον 12, Τζορτζ 12, Μπρέβερ 7, Φέλτον 6, Χουέστις 3, Αρμπίνες 3, Τζόνσον 3

20/06/2018 • 08:25

Ημέρα των φαβορί, όμως αξίζουν τα γκολ των αντιπάλων τους!

Με διαφορετική οπτική γωνία βλέπουν οι ομάδες την 2η αγωνιστική των ομίλων στο Μουντιάλ. Ειδικά αυτές που περισσότερο έχασαν παρά κέρδισαν από τα πρώτα τους ματς. Φαβορί η Ισπαν'ία, η Ουρογουάη και η Πορτογαλία όμως ας μην υποτιμήσουμε τους Μαροκινούς και τους Ιρανούς

09/05/2018 • 16:07